Basın

10 Eylül 2017

İkbal Gürpınar ile Nerede Hareket Orada Bereket bu hafta; Diyarbakır’dan evlerinize misafir oluyor. Diyarbakır’ın yöresel yemeklerini, eşsiz güzelliklerini ve kendi başarı hikayesini yazan kadın girişimcileri ekranlarınıza getiriyoruz. Köftiş olarak İkbal hanımı misafir ettik.

Haber Linki
5965daadeb10bb23b8dbcb7f

Basın

Diyarbakırlı girişimci kadının içli köfte ihracı hedefi

12 Temmuz 2017

DİYARBAKIR, (DHA) – DİYARBAKIR merkezde Kuran kursu hocalığından emekli olduktan sonra evde içli köfte üretimine başlayan ve bunları İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illere gönderip satan 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci’nin yeni hedefi yanında çalıştırdığı 4 kadın ile  Avrupa’ya içli köfte ihraç etmek.
Diyarbakır’da 34 yıl kuran kursu hocalığı yaptıktan sonra emekli olan 5 çocuk annesi 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci, evde oturmaktan sıkılınca misafirlerinin çok beğendiği içli köfteleriyle iş hayatına atıldı. Çevresindekilerin “Yapamazsın” diyerek vazgeçirmeye çalıştığı Ekinci, içli köftelerini ilk olarak İstanbul’da tanıdık bir restorana göndererek işe başladı. Zaman içerisinde siparişlerini artıran Ekinci, KOSGEB’den kredi aldı. Evinin bulunduğu sitede bir daire kiralayıp hamur yoğurma ve kıyma makinesi ile sanayi tipi ocaklar alan Ekinci, şimdi 4 kadını yanında çalıştırıyor. Günlük bin içli köfteyi eksi 45 derece de dondurup Ankara, İstanbul, İzmir ve Bursa başta olmak üzere birçok kente gönderen girişimci kadın, Almanya’da bazı lokantalarla yaptığı görüşmelerin ardından gerek bu ülkeye gerekse diğer Avrupa ülkelerine ihracat yapmayı hedefliyor.

Haber Linki
yh_turkiyeye-kofte-satiyor-1499365372

Basın

Türkiye’ye Köfte Satıyor

6 Temmuz 2017

Kur’an kursu hocalığından emekli olduktan sonra evde oturmaktan sıkılan Diyarbakırlı Gülten Arslan Ekinci, çevresindekilerin vazgeçirmeye çalışmalarına karşın elleriyle açtığı içli köfteleri Türkiye’nin pek çok noktasına gönderiyor. Günde bin köfte satan Ekinci’nin hedefi yüz bin. 33 yıl Kur’an kursu hocalığı yapan ve bini aşkın öğrenci, sekiz de Hafız-ul Kur’an yetiştiren Gülten Arslan Ekinci, geçtiğimiz yıl Temmuz ayında emekli olmuş. Bir süre evinde oturup kendine meşgale bulmaya çalışmış ancak sıkılması uzun sürmemiş.

Haber Linki
5965daadeb10bb23b8dbcb7f

Basın

Diyarbakırlı girişimci kadın içli köfteyi ihraç etmeyi hedefliyor

12 Temmuz 2017

DİYARBAKIR merkezde Kuran kursu hocalığından emekli olduktan sonra evde içli köfte üretimine başlayan ve bunları İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illere gönderip satan 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci’nin yeni hedefi yanında çalıştırdığı 4 kadın ile Avrupa’ya içli köfte ihraç etmek.

Haber Linki
5965daadeb10bb23b8dbcb7f

Basın

Diyarbakır Yaptığı Içli Köfteleri Istanbul, Ankara,izmir’e Gönderen Ev Hanımı Arslan’ın Hedefi

12 Temmuz 2017

Diyarbakır merkezde Kuran kursu hocalığından emekli olduktan sonra evde içli köfte üretimine başlayan ve bunları İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illere gönderip satan 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci’nin yeni hedefi yanında çalıştırdığı 4 kadın ile çalışan sayısını artırıp…
Diyarbakır merkezde Kuran kursu hocalığından emekli olduktan sonra evde içli köfte üretimine başlayan ve bunları İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa gibi büyük illere gönderip satan 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci’nin yeni hedefi yanında çalıştırdığı 4 kadın ile çalışan sayısını artırıp Avrupa’ya içli köfte ihraç etmek. Arslan, Günlük bin içli köfteyi eksi 45 derece de dondurup Türkiye’nin büyük kentlerine gönderiyorum. Almanya’da bazı lokantalarla yaptığım görüşmelerin ardından ihracat yapmayı hedefliyorum dedi.

Haber Linki
5965daadeb10bb23b8dbcb7f

Basın

KOSGEB kredisi ile içli köfte işine girdi

14 Temmuz 2017

Diyarbakır’da 34 sene kuran kursu hocalığı yaptıktan sonradan emekli olan 5 çocuk annesi 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci, evde oturmaktan sıkılınca misafirlerinin fazla beğendiği içli köfteleriyle meslek hayatına atıldı.

Haber Linki
Screen Shot 2017-08-05 at 5.10.23 PM

Basın

Diyarbakır Yaptığı Içli Köfteleri Istanbul, Ankara,izmir’e Gönderen Ev Hanımı Arslan’ın Hedefi…

14 Temmuz 2017

Diyarbakır’da 34 yıl kuran kursu hocalığı yaptıktan sonra emekli olan 5 çocuk annesi 53 yaşındaki Gülten Arslan Ekinci, evde oturmaktan sıkılınca misafirlerinin çok beğendiği içli köfteleriyle iş hayatına atıldı. Çevresindekilerin ‘Yapamazsın’ diyerek vazgeçirmeye çalıştığı Ekinci, içli köftelerini ilk olarak İstanbul’da tanıdık bir restorana göndererek işe başladı. Zaman içerisinde siparişlerini artıran Ekinci, KOSGEB’den kredi aldı. Evinin bulunduğu sitede bir daire kiralayıp hamur yoğurma ve kıyma makinesi ile sanayi tipi ocaklar alan Ekinci, şimdi 4 kadına istihdam sağlıyor. Günlük bin içli köfteyi eksi 45 derece de dondurup Ankara ,İstanbul, İzmir ve Bursa başta olmak üzere birçok kente gönderen girişimci kadın, Almanya’da bazı lokantalarla yaptığı görüşmelerin ardından ihracat yapmayı hedefliyor. Girişimci kadının ayrıca birçok Avrupa ülkesine de ihracat yapma hedefini sürdürüyor.

Haber Linki
logo

Adres:

Peyas Mah. 225 Sok K.C.Polat Sitesi C2 Kat:15 No:62

Kayapınar-Diyarbakır

E-Posta: bilgi@koftis.com

İletişim:Bilgi Hattı: 05072172332

Sipariş Hattı: 05359202600

2017 Köftiş. Tüm Hakları Saklıdır.